Bislimi takon mërgatën në Holandë

Zëvendëskryeministri, Besnik Bislimi në takim me mërgatën shqiptare në Holandë, i falënderoi ata për gjithë kontributin e dhënë për Kosovën, duke theksuar edhe domosdoshmërinë e thellimit të bashkëpunimit

Në mbrëmjen e së enjtes, Ambasada e Republikës së Kosovës në Holandë, organizoi një pritje për zëvendëskryeministrin e parë të Kosovës, Besnik Bislimi, me mërgatën shqiptare në Holandë.

Sipas njoftimit për media, zëvendëskryeministri Bislimi theksoi se qeveria ka vëmendje të veçantë për mërgatën dhe e vlerësoi atë për rolin kyç dhe rëndësinë që përfaqëson.

“Ai u njoh me historitë e tyre të suksesit nga studentë të shkencave sociale deri tek ekspertët ligjorë dhe sipërmarrësit”, thuhet në njoftim.

Tutje, Bislimi ka thënë se njerëzit dhe profesionistët e duhur në vendet e duhura janë thelbësorë për zhvillimin e progresin e vendit, duke shprehur interesimin si qeveri për të tërhequr profesionistë të talentuar, si brenda e po ashtu dhe jashtë vendit.

Ai i falënderoi mërgimtarët për gjithë kontributin e dhënë për Kosovën, duke theksuar edhe domosdoshmërinë e thellimit të bashkëpunimit.

“Mërgata mbetet pjesë kyçe e përpjekjeve tona për zhvillim konstant e të qëndrueshëm”, thuhet tutje.

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika