Blandin: Aston Martin ka zgjedhur Alonson si përfaqësues të ekipit

Eric Blandin ka komentuar gjendjen aktuale të ekipit të tij duke thënë se kampioni i dyfishtë Fernando Alonso, përzgjidhet sërish për Aston Martin dhe se së shpejti do të ketë edhe një sfidues të ri

Aston Martin duket se do të vazhdojë në vendin e shtatë të vitit të kaluar

Aston Martin ka përzgjedhur dy herë kampionin Fernando Alonso në timon dhe një sfidues krejt të ri që do të zbulohet shumë shpejt dhe zëvendës shefi teknik i ekipit Eric Blandin ka mbetur të kontrollojë se AMR23 do të jetë një largim masiv nga makina e vitit të kaluar.

Skuadra me bazë në Silverstone zuri vend e shtatë në renditjen e konstruktorëve të vitit 2022 në nivel me Alfa Romeo në pikë dhe nuk ka treguar një lidhje me aspiratat e tire afatgjata për titull.

Me një kompjuter të ri në ndërtim, një yll të punësuar në Alonso, ish-inxhinieri i Mercedes Blandin që ka një vrull të fortë në Aston Martin.

Shumë nga AMR23 është i ri, është ndryshe nga AMR22. Ne kemi më shumë se 90 përqind të pjesëve dhe më shumë se 95 për qind i fluturimeve aerodinamike janë të ndryshme”, tha Blandin në një intervistë në faqen zyrtare të Aston Martin.

“Ne kemi zbatuar disa risi të zgjuara në makinën e re,ato janë qershia mbi tortë. Ato janë të mira për t’u pasur, por jo të jetës”.

“Është e mrekullueshme kur gjen një zbrazëti të vogël dhe mund të përdorësh atë në avantazhin tënd, por nuk ndodh shpesh që të mund të bazosh një makinë të gjithë rreth saj. mund të shtosh kaq.”

Zëvendës shefi i teknologjisë, i cili më parë drejtoi aeroplanët në Red Bull, Ferrari dhe Mercedes, shtoi Alonso kishte një ndikim të tillë në ekipin e AMR23.

Ai shpjegoi “Reagimet e Fernandos janë të vendosur të sakta. Ai komunikoi qartë se çfarë dëshiron nga makina dhe identifikon disa që nuk kemi qenë në gjendje t’i fusim në dizajnin e AMR23.”

“Sezonin e kaluar, Fernando voziti një makinë që ishte shumë e ndryshme nga ajo jona dhe më e madhe. Pasi drejtoi AMR22, ai ishte në konkurrencë të krahasonte shpejt dy makinat dhe të thoshte, ‘Kjo është qartësisht më mirë, kjo është e qartësisht. më e mirë, dhe kjo është në çfarë duhet të fokusohemi”.

Fernando Alonso sjell ekspertizën e tij në Aston Martin në vend të pensionistit Sebastian Vettel

Aston Martin do të zbulojë produktin e punës së tire të palodhur  më 13 shkurt në selinë e tire në Silverstone , dhe Blandin ka premtuar se nuk do të zbulojë makinën e  vërtetë  – në vend të një makinerie apo ekspozite të ripërtërirë të specifikave të vitit 22.

“Ne sollëm shumë2sime për AMR22 dhe progresoi që bëmë kon se jemi në trajektoren e duhur me AMR23, i cili bazohet në mësimet e makinave të vitit të kaluar,” tha Blandin.

“Ne do të zbulojmë makinat aktuale, ashtu siç ishte viti i kaluar. Makina që do të zbulojmë në zbulimin tonë në Silverstone më 13 shkurt do të jetë AMR23 e vërtetë. Ne nuk do të zhgënjejmë fansat.”

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Të fundit nga rubrika