Bllokohet nga uji i vërshimeve lagjja “Verboc” në Barilevë

Ekipi i RTV Dukagjini, i cili po raporton drejtpërdrejtë nga vendi i ngjarjes, bën të ditur se si pasojë e bllokimit të lagjes “Verboc” në Barilevë, qytetarët nuk kanë mundësi të kalojnë në pjesën tjetër

Është bllokuar totalisht nga uji i vërshimeve lagjja ”Verboc” e Barilevës, të premten, një ditë pas vërshimeve të shiut.

Ekipi i RTV Dukagjini, i cili po raporton drejtpërdrejtë nga vendi i ngjarjes, bën të ditur se si pasojë e bllokimit të kësaj rruge, qytetarët nuk kanë mundësi të kalojnë në pjesën tjetër.

Lagjia ”Verbocë” e Barilevës

Vërshimet e së enjtes kanë përfshirë vende të tëra të rajonit, ndër të cilat, më e prekura ishte ajo e Skenderajt. Kjo e fundit ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

Në Kuvendin e Serbisë kërkohet mbyllja e kufijve për kosovarët që...

Slavisha Ristiq, anëtari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, ka kërkuar që të mos u lejohet hyrja në Serbi, kosovarëve që...

WhatsApp lëshon përditësimin e ri  për t’i lejuar njerëzit të...

WhatsApp ka lansuar një përditësim të madh të ri për t'i lejuar njerëzit të bisedojnë edhe në mes të mbylljeve të internetit. WhatsApp ka lansuar...

IKD: Shteti ka dështuar në rastin “Kobra”

Instituti i Kosovës për Drejtësi ka thënë se rasti “Kobra” paraqet një shembull të dështimit të sistemit të drejtësisë, i cili, sipas tyre, ka...

Të fundit nga rubrika