“Bllokohet” Tirana: Kjo është atmosfera e jashtëzakonshme para ndeshjes Shqipëri-Çeki

Kur kanë mbetur edhe pak orë nga fillimi i ndeshjes mes Shqipërisë dhe Çekisë, atmosferë e jashtëzakonshme është krijuar në qytetin e Tiranës

Kombëtarja e Shqipërisë do të përballet sonte në ‘Air Albania’ ndaj Çekisë, me fillim nga ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

Një fitore e mundshme do t’i afronte edhe më shumë kuqezinjtë drejt ‘Euro 2024’.

Për këtë arsye mijëra tifozë kanë udhëtuar drejt Tiranës, për të shijuar atmosferën e jashtëzakonshme në rrugët e kryeqytetit të Shqipërisë.

Në mënyrë të organizuar kanë udhëtuar edhe disa tifogrupe nga Kosova.

Më poshtë mund t’i shikoni disa nga pamjet prej atmosferës në Tiranë.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika