Vdes boksieri turk pas sulmit në zemër

Musa Yamak ka vdekur tragjikisht në moshën 38-vjeçare pasi pësoi atak në zemër deri sa ishte në ring

Turku me nënshtetësi gjermane Musa Yamak u përball me Hamza Wandera në meçin e tij të nëntë profesional të shtunën.

Gjatë raundit të dytë, Yamak mori një goditje të rëndë në një shfaqje lokale në Buergerhaus, Garching, pranë Mynihut.

Ai u rrëzua dhe ra në dysheme pa ndjenja. Më vonë Yamak u shpall i vdekur në spital pas diagnostikimit që kishte pësuar atak në zemër.

Sipas Bild, pasi ai u rrëzua, mjekët shkuan në ring dhe ndeshja e boksit u anulua.

Megjithatë, policia gjermane raportoi se ndihmësmjekët u vonuan nga tifozët jashtë lokalit.

“Mjekët e ndihmës mjekësore panë skena të trazuara të tifozëve të ngarkuar emocionalisht dhe anëtarëve të familjes në vend”, tha një zëdhënës i policisë së Mynihut për Bild.

Fillimisht ishte e paqartë nëse masat e vonuara të shpëtimit ishin përgjegjëse për vdekjen e 38-vjeçarit.

Shija e redaktorit

Bujar Osmani, kandidat i BDI-së për president në Maqedoninë e...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së tij në...

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

Të fundit nga rubrika