Brazili me golat e Richarlison mposht Serbinë

Richarlison

Përfaqësuesja e Brazilit ka mposhtur atë të Serbisë më rezultat 2 me 0 në stadiumin “Lusail Iconic”. Kështu Brazili ka shënuar fitoren e parë në këtë botëror “Katar 2022”.

Goli e parë e shënoi Richarlison nga një asist i Vinicius Jr në minutën e 61-të, prapë me një asist nga sulmuesi i Real Madridit Vinicius shënoi Richarlison në minutën e 73-të.

Me këtë fitore  Brazili merr liderin e grupit G nga Zvicra e cila ka po ashtu ka 3 pikë në vendin e dytë, e pasuar nga Kameruni me zero pikë dhe gjithashtu edhe nga Serbia në vend të fundit me zero pikë.

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Gruaja që u keqtrajtua tash është në gjendje të mirë

Zhaneta Nura, vajza e gruas e cila u maltretua fizikisht dhe psiqikisht nga një infermiere, tash është mirë dhe është qetësuar. Nura këtë e tha...

Vrasja në QKUK: Gruaja e vrarë ishte shtatzënë, u qëllua...

Gruaja shtatzënë e cila ka humbur jetën, është qëlluar me armë zjarri nga një person i cili dyshohet se është burri i saj. Kështu...

Të fundit nga rubrika