Brenda shtëpisë së Emma Stone, vlera e së cilës është 4 milonë dollarë

Aktorja Emma Stone është duke e shitur banesën e saj të sapo rinovuar në Los Angeles, 4 milionë dollarë

Shtëpia 4 milonëshe e Emma Stone

Aktorja Emma Stone është duke e shitur banesën e saj të saporenovuar në Los Angeles, 4 milionë dollarë.

E ndërtuar në vitin 1926, shtëpia me katër dhoma gjumi me katër banjo në stil spanjoll ruan ende detajet e saj origjinale, sipas listimit, duke përfshirë tavanet me trarë dhe pllaka me nuancë terrakote në oborr. Por, Stone shtoi disa përmirësime të mëdha në rezidencën simpatike, të ndriçuar nga dielli, duke përfshirë një bujtinë me një suitë gjumi, dhomë të gjallë, kuzhinë dhe dhomë lavanderi.

“Kjo pronë u rindërtua plotësisht dhe u riimagjinua, por ende ruan karakterin pothuajse 100-vjeçar të arkitekturës së saj spanjolle,” tha agjenti i listimit të pronës, Eric Lavey. Zgjerimi i kuzhinës nga Stone – një hapësirë bujare me tavane të harkuar dhe hapësirë për një tavolinë të plotë ngrënieje – ka qenë një pikë e veçantë e shitjes, vuri në dukje ai.

Karakteristika të tjera përfshijnë një ballkon në katin e dytë të rrethuar me gjelbërim, lule dhe një pemë yuzu; një oxhak komod me djegie druri në dhomën e ndenjes dhe një vaskë e bardhë mahnitëse me këmbë pranë një dritareje me diell dhe të madhe.

Lavey e quajti hapësirën “të sofistikuar, por jo shumë serioze”, në dizajnin e saj. Ndërsa shumë prona në Los Anxhelos mund të jenë “të pa ngjyra”, vuri në dukje ai, kjo hapësirë është pikërisht e kundërta. “Është thjesht një mjedis i gëzuar dhe i lumtur,” tha ai. “Unë mendoj se ngjyra po kthehet.”

Stone ka lindur në Arizona, por që kur u ngrit në statusin A-List, ka pasur prona të shumta në Nju Jork, Los Anxhelos dhe së fundmi, Austin, Teksas, sipas Architectural Digest. Ylli i “Poor Things” u zhvendos në Teksas me bashkëshortin e saj, komedianin, shkrimtarin dhe regjisorin Dave McCary, menjëherë pas lindjes së vajzës së tyre në 2021./CNN.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika