Bruno Genesio krahason Benzeman me Cruyff

Sulmuesi është në formën më të mirë të karrierës së tij pasi shënoi një hat-trick kundër Chelseat të mërkurën.

Trajneri i Rennes, Bruno Genesio, beson se sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema po luan si një nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit.

34-vjeçari është aktualisht në formën më të mirë të karrierës së tij, me hat-trick kundër Chelseat në Ligën e Kampionëve të mërkurën duke e çuar numrin e golave në 37 në 36 paraqitje për sezonin.

Forma e tij nuk e befason Genesio-n, megjithatë, pasi shefi i Rennes beson se ai është në një nivel të ngjashëm me atë të Johan Cruyff, i cili ka rënë si një nga më të mëdhenjtë që e ka zbukuruar lojën.

Cruyff udhëhoqi Finlandën në finalen e Kupës së Botës dhe fitoi tre trofe radhazi të Kupës Evropiane.

Shija e redaktorit

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Skender Beck, shqiptari nga Amerika na dërgon tinguj të Rock’n...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vendi ku dolën shumë artistë të mëdhenjë si Bob Dylan, Jim Morrison, Jimi Hendrix, dhe shumë të tjerë, nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika