Bujar Osmani për vizitë zyrtare në Kiev

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, ndodhet për vizitë zyrtare në Kiev për të realizuar takim me homologun e tij, Dmytro Kuleba dhe përfaqësues të lartë shtetërorë nga Ukraina

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, ndodhet për vizitë zyrtare në Kiev për të realizuar takim me homologun e tij, Dmytro Kuleba dhe përfaqësues të lartë shtetërorë nga Ukraina, njofton Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë së Veriut.

Në këto takime është paraparë që ministrat të diskutojnë për agresionin ushtarak rus dhe mënyrat se si bashkësitë ndërkombëtare mund të ndihmojnë Ukrainën, duke përfshirë edhe Maqedoninë e Veriut.

Bujar Osmani në Kiev

Në njoftimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, thuhet se Osmani është pritur nga Ambasadori i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Krum Efremov.

Efremov është kthyer në kryeqytetin e Ukrainës, në Kiev dhe së bashku me anëtarët e tjerë të misionit diplomatik vazhdon ta kryejë funksionin e tij.

Shija e redaktorit

Bujar Osmani, kandidat i BDI-së për president në Maqedoninë e...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së tij në...

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

Të fundit nga rubrika