Bulliqi kujton Agim Kikajn në shtatë vjetorin e vdekjes së tij

Në shtatë vjetorin e vdekjes së tij, kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, e ka kujtuar ish-kryetarin e kësaj komune Agim Kikajn, duke e cilësuar si “intelektual dhe vizionar në jetën politike”

Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi

Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, e ka kujtuar ish-kryetarin e kësaj komune, Agim Kikajn në përvjetorin e shtatë të vdekjes së tij.

Bulliqi ka thënë se Kikaj ishte intelektual dhe vizionar në jetën politike.

“Agimi ishte veprimtar i dalluar i Kosovës, intelektual dhe vizionar në jetën politike, si dhe një person me vlera të larta humane në përditshmëri”, ka thënë Bulliqi.

Ai ka thënë se kujtimi për të është i përjetshëm, duke dhënë lavdi e nderime jetës dhe kontributit të tij.

“Kujtimi për të është i përjetshëm! Lavdi e nderime jetës dhe kontributit të çmuar të tij!”, ka thënë tutje ai.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika