Bunjaku: PDK dhe VV janë brumë i njëjtë

Deputetja e LDK-së, Valentina Bunjaku, ka deklaruar se Partia Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosja janë parti me ideologji të njëjtë

Valentina Bunjaku, LDK

Deputetja e LDK-së, Valentina Bunjaku, ka deklaruar se Partia Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosja “janë i njëjti brumë”.

Duke e komentuar dhunën në Kuvendin e Kosovëës, ajo tha se këto dy parti u përleshën për shkak se kanë mllef e inate me njëra – tjetrën.

“PDK dhe VV janë një brumë, interesat i kanë nda, kanë mllef e inate. Ishte çështje inati, por sjellja e Bislimit ishte e papranueshme… sjellja e ministrave ishte e papranueshme, arrogante, nuk i raportojnë deputetëve, në seanca bëjnë filma, i postojnë disa thënie në tik-toke të veta për popullizëm”, tha ajo.

Bunjaku e akuzoi kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti ka ardhur në pushtet me kauza të rrejshme, teksa tha se Qeveria aktuale po merr vetëm veprime popullsite.

“Kjo qeveri është total qeveri e popullizmit. Gjithçka që po vepron po e bën për popullizmin, s’po gjen zgjidhje për qytetarët. Edhe në veri agjenda e tyre ka qenë e papranueshëm, ka rënë në grackën e Vuçiqit. Tani kemi sanksione situata po kthehet në zero”, tha ajo.

Sipas saj Qeveria aktuale po e kthen Kosovën 10 vite pas.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika