Caktimi i çmimit të produkteve të naftës për 24 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimin maksimal të lejuar për naftën gjatë 24 orëve të ardhshme

Ilustrim

Limiti i çmimeve për secilin produkt të naftës është publikuar nga Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë. Sipas këtij njoftimi, këto do të jenë çmimet maksimale të lejuara për secilin produkt të naftës.

Sipas Ministrisë, çmimi maksiamal i lejuar për produktin Dizel është 1.86 euro për litër.

Çmimi për produktin Benzinë është 1.74 euro për litër, ndërsa çmimi maksimal për Gas është 0.78 centë për litër.

Këto çmime do të vlejnë për të mërkurën e 29 qershorit, pra nga ora 10:00 dhe vazhdojnë për 24 orë.

Pas njoftimit të Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë Çmimet e produkteve të naftës kanë qenë të njëjta edhe gjatë ditës së djeshme të 28 qershorit.

Njoftimi

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika