Cana: Ndeshja Gjermani-Skoci ishte jashtë parashikimeve të mija, Kroos lojtari më i mirë i tëra kohërave

Gjermania ka fituar me rezultat të thellë 5-1 ndaj Skocisë në kuadër të grupit A në ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian 2024.

E kjo ndeshja ka dalë jashtë parashikimeve të moderatorës, Genta Cana, e cila, kishte parashikuar një rezultat prej 2 me 0 në favor të gjermanëve.

“Parashikimi im për ndeshjen e sodit nuk doli, sepse unë e parashikova që 2 me 0 ka qenë rezultati. Doli jashtë parashikimeve të mia, sepse definitivisht e dominuan gjithë lojën, e dominuan në të gjitha repartet. Një kombëtare shumë e re në moshë, duke filluar nga trajneri deri tek lojtarët e rinj… edhe sigurisht pa anashkaluar siç është edhe ndoshta lojtari më i mire i tërë kohërave mesfushori, Tony Kroos”, ka thënë Cana, në “EuroDueli” të Dukagjinit.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika