Çeku: Stadiumi i Gjilanit po bëhet

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, dhe kryetari i komunës së Gjilanit Alban Hyseni, në marrëveshjen e sotme kanë zotuar 15 milionë euro për ndërtimin e stadiumit të Gjilanit

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku dhe Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka njoftuar se stadiumi i Gjilanit po bëhet.

“Projekti përfundimtar i Stadiumit të Gjilanit, i cili mungonte, tash është hartuar dhe i gatshëm për zbatim ndërsa buxheti i nevojshëm për financimin e zbatimit veçse është siguruar”, ka njoftuar ministri Çeku.

Ministri Çeku ka bërë të ditur se në marrëveshjen e sotme me kryetarin e komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, kanë zotuar 15 milionë euro për ndërtimin e stadiumit.

“Procedurat e nevojshme për zbatimin e projektit do të fillojnë menjëherë dhe punimet në tërësi do të nisin sa më parë”, ka thënë ai.

Më tej, ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka treguar se është duke u përgatitur kallëzim penal ndaj palëve që kanë bërë shkelje në të kaluarën e këtij stadiumi, siç njofton edhe vetë ministri, tanimë të kualifikuara si të tilla edhe nga Zyra Kombëtare e Auditimit.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika