Çfarë mund të vishni në plazh – përveç bikinit?

Sugjerimet për veshjet e përshtatshme për të shijuar ditën në det janë veshjet bregdetare që marrin frymë dhe janë të lehta, si pëlhurat e kuruara mirë, liri, pambuku, mëndafshi dhe pëlhura e tejdukshme

Fotografi ilustruese

Veshja për një ditë të shkëlqyeshme në detin e verës është një kombinim i mirë i komoditetit dhe stilit.

Veshja e kostumit të banjës ose bikinit nuk është opsioni i vetëm i veshjes së plazhit.

Veshja për plazh është shumë argëtuese, dhe veshjet e plazhit bregdetar po fitojnë tërheqje vazhdimisht  dhe po bëhen një trend i madh në mediat sociale këto ditë.

Diçka që duhet të keni parasysh kur visheni për plazh:

Pëlhurat e kuruara mirë do të jenë miku juaj më i mirë në mot të nxehtë në plazh.

Mos harroni, lëkura jonë merr frymë, kështu që çfarë do të thotë kjo për veshjet që veshim? Ajo gjithashtu duhet të marrë frymë!

Materialet që marrin frymë dhe të lehta që duhet t’i keni gjatë verës janë:

  • Liri
  • Pambuk
  • Mëndafshi
  • Pëlhurë e tejdukshme

Këtu janë disa sugjerime për veshjet e përshtatshme për të shijuar ditën tuaj në det:

Një fustan mini

Moti i nxehtë është koha e përsosur për të treguar këmbët! Mund të keni një pamje mahnitëse me fustan ngjyrë portokalli të ndezur. Kombinoje me taka të vogla për të krijuar pamjen perfekte të mbrëmjes.

Një këmishë e bardhë me përmasa të mëdha

E lehtë, por edhe efektive, këmisha e madhe e bën gjithmonë punën. Mund ta stiloni me pantallona të shkurtra dhe slides platformë.

Një set i punuar me shtiza

Një set të bukur të thurur nga Crolage në episodin e saj të parë të Love Island . Një pamje perfekte për pushime tropikale.

Një mbulim me rrjetë

Vajzat e ishullit na kanë treguar gjithmonë kur bëhet fjalë për rroba banje inspo – dhe kjo pamje është dy-në-një. Bashkojini bikinit klasik me një mbulesë rrjetë për ditë të tëra ulur pranë pishinës.

Set dy pjesësh

Një set i rrjedhshëm është veshja perfekte për një ditë të plotë në breg. Kërkoni një me dy pjesë me një printim argëtues ose ngjyrë të ndezur për të shtuar disa atmosfera verore. Kombinoje me disa sandale dhe një kapele me buzë të gjera për një pamje shik.

Një fund xhins

Të gjithë i kemi parë pantallonat e shkurtra xhins në plazh, por çfarë thua për një maxi xhins kirt? Në një ditë më të freskët vere, kjo veshje mund të jetë e preferuara juaj.

Një fustan i freskët

Zgjidhni një pëlhurë që merr frymë si pambuku ose liri për një ditë të ngrohtë në një plazh me rërë.

Pantallona “parachute”

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika