Çfarë ndodhi me Travis Barker? Bateristi i Blink-182 u dërgua me urgjencë në spital i shoqëruar nga Kourtney Kardashian

Travis Barker ka mbërriti në spital ku është parë së është i shoqëruar nga gruaja e tij Kourtney Kardashian

Travis Barker është derguar në spital për shakë se vuan nga sëmundja nevralgjia trigeminale

Bateristit Blink-182 u dërgua me urgjencë  në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles, Kaliforni, së bashku me Kourtney Kardashian.

Travis Barker është dërguar me urgjencë në spital me një ambulancë në Los Anxhelos të mërkurën pasdite Bateristi 46-vjeçar i blink-182 u pa i shtrirë në një barelë jashtë Qendrës Mjekësore Cedars-Sinai.

Bateristi i Blink-182 duhej të dërgohej me nxitim në një strukturë më të sigurt dhe të nivelit të lartë dhe se arsyeja e kësaj ngjarje ishte ende e paqartë. Gjatë kësaj ndodhi një ngjarje e çuditshme. Rreth orës 10:45 të mëngjesit, bateristi shkroi në Twitter, “Zoti më ruaj”, me sa duket gjatë një urgjence mjekësore që është gjithashtu emri i këngës së tij me Machine Gun Kelly, koha sigurisht duket të jetë e çuditshme.

Sipas një rrëfimi, bateristi i “Blink-182” vuan nga nevralgjia trigeminale.

Nevralgjia trigeminale është një dhimbje e papritur dhe e fortë e fytyrës. Shpesh përshkruhet si dhimbje e mprehtë ose si goditje në nofull, dhëmbë ose mishrat e dhëmbëve.

“Zakonisht ndodh në sulme të shkurtra, të paparashikueshme që mund të zgjasin nga disa sekonda deri në rreth 2 minuta. Sulmet ndalojnë aq befas sa fillojnë”.

“Në shumicën e rasteve, nevralgjia trigeminale prek vetëm njërën anë të fytyrës, me dhimbje që zakonisht ndihet në pjesën e poshtme të fytyrës. Shumë herë pas here dhimbja mund të prekë të dy anët e fytyrës, edhe pse jo zakonisht në të njëjtën kohë”, e përshkruan NHS.

Ilustrim

Gjithashtu Barker rrëfeu gjatë një interviste me Joe Rogan se kishte nevralgji trigeminale.

Dhe shkakë i kësaj sëmundje menodet se bateristi është derguar me emërgjenc në spital.

Lajmi vjen vetëm disa javë pasi bateristi, 46 vjeç, u martua me Kourtney, në një aktivitet shumëditor duke përfshirë të dashurit. Kourtney e ndoqi nga afër pasi ajo mund të shihej e dukshme e veshur me një kapuç të zi me pantallona të ngjashme.

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

A është thyer monopoli i Listës Serbe? Flet Rada Trajkoviq

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane të serbëve të Kosovës, Rada Trajkoviq, vendosjen e saj në funksionin e ri në qeverinë e Kosovës e ka vlerësuar si...

Të fundit nga rubrika