ChatGPT vjen si aplikacion në platformën IOS

ChatGPT pritet të lansohet si aplikacion në platformën IOS pastaj edhe në Android

ChatGPT

OpenAI po e bën edhe më të lehtë për shumë njerëz hyrjen në ChatGPT.

OpenAI njoftoi të enjten lëshimin e një aplikacioni falas ChatGPT për përdoruesit e iOS në Shtetet e Bashkuara, me plane për t’u shpërndarë së shpejti edhe në vende të tjera.

Lansimi vjen gjashtë muaj pasi OpenAI publikoi për herë të parë platformën e ChatGPT për publikun në internet. Publikimi nxiti shpejt një garë të re armatimi të AI në industrinë e teknologjisë për të zhvilluar dhe vendosur mjete që mund të gjenerojnë punë të shkruara dhe imazhe bindëse në përgjigje të kërkesave të përdoruesve.

Vjen gjithashtu në të njëjtën javë kur CEO i OpenAI, Sam Altman, dëshmoi para Kongresit mbi rreziqet që AI mund të paraqesë për shoqërinë.

Aplikacioni i ri ChatGPT ka të njëjtat aftësi si versioni në ueb i mjetit viral chatbot dhe mund të ndihmojë në rritjen e popullaritetit të tij. Me aplikacionin, përdoruesit do të jenë gjithashtu në gjendje të dërgojnë kërkesa zanore përmes mikrofonit të telefonit të tyre, në vend që thjesht t’i shtypin ato. Përdoruesit gjithashtu mund ta sinkronizojnë historinë e tyre nëpër pajisje.

Ata që paguajnë 20 dollarë në muaj për t’u abonuar në ChatGPT Plus, do të marrin përfitime shtesë në aplikacion, duke përfshirë aksesin në aftësitë GPT-4, versioni i gjeneratës së ardhshme të teknologjisë që e mbështet mjetin.

OpenAI planifikon të nisë një version Android më pas, sipas CTO të kompanisë Mira Murati.

Shija e redaktorit

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Të fundit nga rubrika