Christian Atsu u gjet i gjallë nën rrënojat e tërmetit në Turqi

Christian Atsu, ish prezantuesi ganez është gjetur nën rrënoja pas tërmetit të fuqishëm të së dielës në Turqi, ka njoftuar për mediat të martën nënkryetari i klubit të tij Hatayspor

Christian Atsu

Christian Atsu, i cili luan për Hatayspor, u raportua i zhdukur në provincën Hatay të Turqisë pas tërmetit me magnitudë 7.8 që rrëzoi mijëra ndërtesa, duke vrarë rreth 5,000 njerëz , në disa qytete turke dhe siriane të hënën.

“Christian Atsu u tërhoq i plagosur. Drejtori ynë sportiv, Taner Savut, fatkeqësisht është ende nën rrënoja,” tha nënkryetari i klubit Mustafa Ozak për Radyo Gol.

Atsu, 31 vjeç, luajti në Premier League për Newcastle United dhe Everton, si huazim nga Chelsea, dhe iu bashkua Hatayspor në shtator.

Ai u zgjodh për herë të fundit për të luajtur për Ganën në vitin 2019, por nuk është tërhequr zyrtarisht nga futbolli ndërkombëtar.

Ozat tha për BeIN Sports të hënën se disa lojtarë dhe zyrtarë ishin shpëtuar nga rrënojat.

 

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika