Çiftet që u pëlqyen më shumë në Oscar 2022

Është folur shumë për mbrëmjen e djeshme të çmimeve Oscar. Magjinë që solli Beyonce përmes performancës së saj, shuplaka e papritur e Will Smith kundrejt Chris Rock, ishin disa nga ngjarjet që karakterizuan natën e mbrëmshme.

Sigurisht,  vëmendje iu kushtua edhe yjeve që kalonin nëpër tapetin e kuq  me veshjet e tyre të përzgjedhura. Vëmendjen më të madhe morën çiftet më të famshëm të Hollywood-it, si:

Michael B. Jordan dhe Lori Harvey

Michael B. Jordan dhe Lori Harvey në Oscar 2022

Michael B. Jordan dhe Lori Harvey, për herë të parë kanë kaluar nëpër tapetin e kuq së bashku. Për këtë event, Michael dukej i mprehtë me një smoking të zi metalik, ndërsa, Lori mahniti me një fustan të shkëlqyeshëm, ngjyrë kremi. Çifti në fjalë janë në lidhje që nga nëntori i vitit 2020.

Penélope Cruz dhe Javier Bardem

Penélope Cruz dhe Javier Bardem në Oscar 2022

Javier Bardem ka lavdëruar gruan e tij, Penélope Cruz, për nominimin e saj për aktoren më të mirë.

“Penelope bëri diçka të jashtëzakonshme, sepse ajo është nominuar për herë të dytë për një rol në spanjisht dhe e mbshtes atë”, ka thënë Bardem.

Denzel Washington and Pauletta Washington

Denzel Washington and Pauletta Washington në Oscar 2022

Denzel Washington ka bërë historinë e Oscars me nominimin e tij për “Tragjedia e Makbethit”. Me 10 nominime, ai tani është aktori me ngjyrë më i nominuar.

 Will Smith dhe Jada Pinkett Smith

Will Smith dhe Jada Pinkett Smith në Oscar 2022

Për punën e tij në filmin biografik “King Richard”, Will Smith ka fituar çmimin e tij të parë Oscar. Duke treguar mbështetjen e saj, Jada Pinkett Smith në fotot e saj në Instagram përpara ngjarjes ka shkruajtur, “Mbani gishtat të kryqëzuar”.

Kristen Stewart dhe Dylan Meyer

Kristen Stewart dhe Dylan Meyer në Oscar 2022

E nominuar për aktoren më të mirë në filmin “Spencer”, Kristen Stewart ka kaluar në tapetin e kuq me skenaristen Dylan Meyer. Stewart e ka konfirmuar fejesën e tyre në nëntor 2021.

 

Jamie Dornan dhe Amelia Warner

Jamie Dornan dhe Amelia Warner në Oscar 2022

Jamie Dornan luan rolin e një bashkëshorti dhe  një babai të përkushtuar në filmin e nominuar për Oscar “Belfast”. Ai ka kaluar në tapetin e kuq me gruan e tij, Amelia Warner, me të cilën ai ka tri vajza.

 

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika