Çitaku: Qeveria Kurti – pa vizion, që definohet nga mungesa e ambicies dhe guximit për të marrë vendime

Vlora Çitaku e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, duke thënë se nuk kanë asnjë ide konkrete se si të ndihmohen qytetarët

Nënkryetarja e Partisë Demokrataike të Kosovës, Vlora Çitaku

“Pa vizion”, e ka quajtur nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, Qeverinë aktuale të Kosovës të udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti.

Përmes një postimi në Facebook, Çitaku e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, duke thënë se nuk kanë asnjë ide konkrete se si të ndihmohen qytetarët.

Çitaku ka thënë se kjo klasë qeverisëse më së shumti definohet nga mungesa e ambicies dhe e guximit për të marrë vendime.

“Sillen si administratorë të dobët të taksave tona. Pa asnjë ide konkrete se si të ndihmohet qytetari i Kosovës, si të ndihmohet sektori privat, si të luftohen barrierat në mënyrë që secili të ketë më shumë mundësi për ta realizuar potencialin e vet. Pa investime kapitale”, ka shkruar ajo.

Shija e redaktorit

Granit Xhaka shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes Hungari-Zvicër

Zvicra e ka nisur jashtëzakonisht mirë Kampionatin Evropian që po mbahet në Gjermani. “Helvetikët” triumfuan 1:3 ndaj Hungarisë në ndeshjen e cila u zhvillua në...

Fillon ndeshja mes Spanjës dhe Kroacisë

Ka filluar ndeshja e parë e Grupit B mes kombtarës së Spanjës dhe  asaj të Kroacisë. Në këtë grup bëjnë pjesë edhe Shqipëria e Italia,...

Spanjë – Kroaci, formacionet zyrtare: De La Fuente dhe Dalic...

Kombëtarja e Spanjës dhe ajo e Kroacisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e parë në Euro 2024. “La Roja” do të përballen me...

Të fundit nga rubrika