Çka duhet të dimë rreth fillimit të Destiny 2 i sezonit 19?

Sezoni 19 duket se do të prezantojë një sërë ndryshimesh domethënëse në Destiny 2 përpara se të arrijë zgjerimi i Lightfall

Sezoni i  2’s Season of Plunder ka përfunduar dhe përpara zgjerimit të Lightfall të vitit të ardhshëm, të gjithë sytë janë te Sezoni 19 dhe se si do të çojë ai në vitin e ardhshëm të përmbajtjes.
Ndryshe nga Season of the Risen, i cili zgjati për gjashtë muaj të jashtëzakonshëm, Sezoni 19 po i përmbahet një periudhe të freskët tre mujore në të cilën mund të tregojë historinë e tij dhe të prezantojë disa ndryshime në sandboxin e Destiny 2.
Ndërkohë që Bungie ende nuk i ka hedhur mendjet në atë që lojtarët mund të presin në departamentin e rrëfimit nga sezoni i ri, ajo ka hequr kapakun e disa ndryshimeve teknike që do të prezantojë për tremujorin e ardhshëm.

Detaje nga data e fillimit dhe mbarimit të sezonit 19

Sezoni 19 fillon zyrtarisht më 6 dhjetor dhe do të mund të zhyteni në përmbajtjen e re pas rivendosjes javore në orën 09:00 PT / 12 PM ET.
Nga atje, janë tre muaj të shpejtë deri në fillimin e Lightfall dhe Sezonit 20 më 28 shkurt 2023.

Detajet e historisë
Ashtu si sezonet e mëparshme, Bungie po e mban historinë për sezonin 19 nën masa të rrepta sigurie. Pothuajse asgjë nuk dihet ende për temat ose personazhet që do të jenë kryefjalë e sezonit të ardhshëm, por nëse ndjek të njëjtin trend si Season of the Lost, prisni që tre muajt e ardhshëm të merren me ngjarje që do të çojnë drejtpërdrejt në Lightfall. zgjerimi dhe sezoni i tij i parë i përmbajtjes.

Ajo që dimë deri tani, është se vitin e ardhshëm do të luftojmë kundër ish-perandorit Kabal, Calus, i cili është diplomuar nga armi ynë numër një në një dishepull të Dëshmitarit, dhe trupave të tij të Legjionit Hije.
Rënia e dritës ndodh në vendndodhjen e re të Neomuna, një qytet i fshehur më parë nga konflikti midis Dritës dhe Errësirës, ​​kështu që dy muajt e ardhshëm mund të hedhin bazat për zbulimin e atij metropoli neoni kur të vihet nën rrethim.

Ngjarje sezonale

Secili prej katër sezoneve të Destiny 2 këtë vit është ankoruar nga një ngjarje sezonale dhe Sezoni 19 do të shohë që Agimi me temën e festave të kthehet.
Në thelb, versioni i Destiny i Krishtlindjeve, ky argëtim festiv zakonisht shihet si një shkëputje nga ana më serioze e lojës dhe një shans për të përkulur disa muskuj të gëzuar ndërkohë që angazhoheni në një argëtim me natyrë të mirë.
Ashtu si Festivali i të Humburve dhe Solstici , prisni që Agimi të ketë sistemin e vet të shpërblimeve plot me kozmetikë unike, armë dhe emocione për pjesëmarrjen në ngjarje.

Aktiviteti i New Dungeon

Ndërsa çdo informacion mbi një aktivitet sezonal si Ketchcrash ose Nightmare Containment po mbahet i fshehtë, një gjë që mund të prisni është një vend i ri për të hyrë. Në thelb një mini-bastisje, ky aktivitet i ri i nivelit të lartë do të arrijë më 9 dhjetor në orën 9 të mëngjesit PT / 12 PM ET, të premten e parë të sezonit 19.
Për sa i përket detajeve, Bungie po hesht sërish në burgun e parë të ri që nga maji , Përvoja e dualitetit.

Riparime të nënklasës për të gjithë Kujdestarët

Ndërsa Bungie është duke ngacmuar një rinovim të madh për të katër nënklasat përpara prezantimit të grupit të fuqive Strand, një shije e vogël e gjërave që do të vijnë do të ndihet në sezonin 19. Këto do të jenë ndryshime më të vogla dhe më të grimcuara për nënklasat ekzistuese. por do të ketë një ndryshim të dukshëm në mënyrën se si funksionojnë disa fuqi të Guardian pasi ato të jenë rinovuar pak.

Warlocks dhe Titans duket se po përfitojnë më së shumti nga këto ndryshime të planifikuara, por drejtimi i përgjithshëm në të cilin po shkon Bungie do t’i shtojë më shumë një identitet secilës nënklasë. Prisni që klasat Solar të mbeten kryesisht të njëjta duke përkulur muskujt e rrezatimit, luftëtarët Void të jenë mjeshtër të përballjes me debuffs, lojtarët e Arc të jenë tregtarë të shkathët dëmtimi dhe Stasis të jenë në të njëjtin nivel me elementët origjinalë të Destiny.

Crucible dhe PvP po rinovohet

Armatura klasike e flamurit të hekurt po kthehet.

Aktiviteti PvP në Destiny 2 do t’i nënshtrohet një rregullimi të madh në sezonin 19 , pasi Bungie ka plane të shumta në vend. Shkurtimisht, mund të prisni që një vulë e re “Glorious” Crucible t’i shtohet kërkimit për lavdi, mënyrat e lojës “Control” dhe “Clash” po shemben në një listë të vetme luajtjeje të Quickplay dhe disa nga mënyrat më pak të luajtura po shtohen në rrotullime javore. . Lord Shaxx do të ofrojë fokusim në engram nga vendndodhja e shitësit të tij në Kullë dhe Bungie do të fillojë të eksperimentojë me një kombinim të opsioneve të bërjes së ndeshjeve në mënyra që favorizojnë aftësitë, lidhjet dhe madhësitë e ekipit.

Për Iron Banner, i cili tani është aktiv vetëm dy herë në sezon, po prezantohet një modalitet i ri loje.
Fortress po faturohet si Control me një rrotullim të rrezikshëm, pasi Guardians nuk do të duhet të merren vetëm me lojtarët kundërshtarë, por edhe me Perandoreshën Caiatl e cila me sa duket luan një dorë në turne.
Ky modalitet i ri do të prezantohet në Iron Banner më 3 janar. Një arsye tjetër e mirë për t’u futur në këtë flamur të rifreskuar të hekurt do të jetë mundësia për të fituar disa kozmetikë klasike, pasi Lord Saladin do të ofrojë grupe forca të blinduara të kërkuara nga fansat nga epoka Taken King .

Hyjnia po nervozohet

Një nga armët ekzotike më të diskutueshme në Destiny 2, Divinity do të jetë më pak efektiv në sezonin 19, në mënyrë që ekipet e zjarrit të mund të përqendrohen në përdorimin e një arsenali më të larmishëm në luftime. Duke iu drejtuar nervit të ardhshëm që do të shohë rënien e dobësimit të debufit të Divinity nga 30% në 15%, menaxheri i komunitetit Cozmo tha se ky rregullim në pushkën e gjurmës ka qenë në fazat e planifikimit për një kohë të gjatë.

Materialet e destinacionit janë duke u tërhequr

Pas vitesh mashtrimi me burime të shumta, materialet e destinacionit më në fund po hiqen në Sezonin 19.
Si pjesë e një lëvizjeje thjesht drejt ekonomisë së Destiny 2, Dusklight Shards, Microphasic Datalattice, Helium Filaments, Baryon Boughs, Spinmetal Leaves dhe Glacial Starwort po tërhiqen të gjitha, por ende mund të shkëmbehen me Glimmer nga Master Rahool. Ndërsa shumica e lojtarëve grumbullojnë dhe shkëmbejnë materialet e destinacionit si një burim i shpejtë i monedhës brenda lojës, ju mund të prisni të fitoni më shumë Glimmer nga Ngjarjet Publike.

Pa asnjë modalitet Ghost të bashkangjitur ose përfitime sezonale në lojë, Ngjarjet Publike normale do të paguajnë midis 3,300 dhe 4,645 Glimmer nga Sezoni 19, dhe Ngjarjet Publike Heroike do ta rrisin atë shpërblim në mes 10,000 dhe 12,500 Glimmer.

Përditësimet e krijimit të armëve

Lightfall duket se do të prezantojë disa armë të reja emocionuese.

Që kur u prezantua në The Witch Queen, përpunimi i armëve është zgjeruar ngadalë ndërsa Bungie rregullon mekanikën pas formësimit të mjeteve të dëshirueshme të shkatërrimit. Armët Dares of Eternity janë tashmë në bllokun e krijimit dhe në sezonin 19, armët e Deep Stone Crypt nga bastisja Beyond Light do të jenë gjithashtu të disponueshme. Bastisja do të ketë një shans për të hequr armët Deepsight dhe lojtarët mund të blejnë një në javë nga gjoksi i fundit pasi të mundin Taniks, ka thënë Bungie.

Bungle shtoi gjithashtu se kur Deep Stone Crypt është bastisja e paraqitur e javës, pikat e takimit janë të pambuluara dhe gjasat për rënie të shumta të Deepsight do të rriten shumë në një drejtim të vetëm.

Shija e redaktorit

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Kardiologu Çelaj për vdekjen e 17-vjeçarit në fushë: Ne e...

Kardiologu Sulejman Çelaj ka folur për rastin e vdekjes së futbollistit të ‘Trepçës 89, Erion Kajtazi. https://www.dukagjini.com/nderron-jete-ne-fushe-futbollisti-17-vjecar-erion-kajtazi/ Përmes një lidhje direkte në emisionin “Dueli Botëror” në...

FIFA nis procedurë disiplinore ndaj Serbisë, por jo edhe ndaj...

FIFA ka iniciuar procedurë disiplinore kundër Federatës së Futbollit të Serbisë. Kështu ka bërë të ditur shtëpia botërore e futbollit, të hënën e pesë dhjetorit,...

Të fundit nga rubrika