Çka duhet të provoni këtë pranverë, nga ekspertët e bukurisë

Lulet nuk janë të vetmet gjëra që mund të lulëzojnë këtë sezon. Keni nevojë për një ndryshim të bukurisë së përgjithshme për veten tuaj apo për të bërë një stil të flokëve e të shkëlqeni dhe të provoni një art të ri të thonjve.

Pranvera është koha më e mirë për të rifreskuar pamjen tuaj. Duke parë motin më të ngrohtë, dhe me shpresë për pushimet tuaja të ardhshme tropikale, do të tregohen tendencat e bukurisë që duhet të provohen sipas ekpertëve të bukurisë, shkruan PureWow, transmeton RTV Dukagjini.

THONJTË E ZHVESHUR NUDO

Kërkimi për  dizajnët e artit të thonjve nude është rritur gjatë muajit të kaluar dhe ky stil i shkëlqyer nuk bën përjashtime. Përdorni kristale ose perla për t’i dhënë dimension thonjve ndryshe nudo për t’i kthyer gjërat nga casual më me glam.

GËRSHETAT HOLANDEZE

Qoftë nëse e quani gërshetë holandeze, ananasi apo gërshetë franceze e kundërt, ky stil i thjeshtë është një veprim i shpejtë për t’u përmirësuar këtë sezon.

Me ngrohjen e motit, gërshetat do t’ju mbajnë të freskët dhe të lezetshëm në të njëjtën kohë. Për të krijuar pamjen, ndani flokët në tre pjesë dhe filloni të kaloni secilën pjesë nën tjetrën derisa të arrini gjatësinë e dëshiruar për gërshetin. Sigurojeni me kravatë flokësh dhe violë.

FYTYRA TË JETË ME SHKËLQIM

Për të mbajtur fytyrën e pastër edhe gjatë sezonës së nxehtë, grimi minimal dhe jo i rëndë preferohet gjatë këtyre muajve, transformimi i lëkurës suaj për të qenë me shkëlqim dhe i shëndetshëm duhet të jetë i rëndësishëm. Kthejeni atë në bazat me pastrues, hidratues dhe SPF, në mënyrë që lëkura juaj të marrë frymë dhe jo të rëndohet nga shumë produkte të grimit.

RIMELËT E SHNDRITSHËM

Aktoret që luajnë në serialin “Euphoria”

Rimelët dhe shkëlqimet e ndritshme janë kudo tani. Nëse seriali i shumë shikuar Euphoria na mësoi diçka, është të bëhemi më eksperimentalë me grimin tonë, në vend që të mos i kushtojmë vëmendje gjithmonë një syri të tymosur.

Gisaura Laporte, grimere dhe stiliste, ka sugjeruar për revistën amerikane PureWow  të shtoni nuanca të ndritshme, si jeshile neoni ose një nuancë pastel në të gjithë kapakun tuaj ose një shkëlqim vezullues në qoshet tuaja të brendshme për t’i bërë me të vërtetë sytë tuaj të ndezin këtë sezon.

THONJTË FRANCEZË GRAFIKË TË GUXIMSHËM

Ne po i japim një ndryshim argëtues manikyrit francez  që të jeni më të guximshëm se kurrë me dizajnin klasik.

Hapësira e majës së thonjve ia lë vendin me një ngjyrim të papritur, si të ngjyrave të ndritura ose të mbyllura.

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika