Cuadrado do qëndrojë në Juventus

Pas shumë spekulimeve dhe negociatave, 33-vjeçari Juan Guillermo Cuadrado do të vazhdojë të luajë për Juventusin. Klubi konfirmoi prezencën e lojtarit edhe për një sezon, çka do të thotë se kolumbiani do të vazhdojë të mbajë fanellën e Vecchia Signora deri në vitin 2023.

Ndonëse disa klube kishin shfaqur interesim për Cuadrado dhe negociatat mes dy palëve nuk kishin ecur mirë, më në fund në një deklaratë ata konfirmuan se Cuadrado do të qëndrojë edhe një vit në skuadrën torineze.

Ai ka luajtur si anësor, mbrojtës i krahut dhe mesfushor.

33 vjeçari ka luajtur për Juventusin që nga viti 2017 dhe para tij, për Fiorentina-n dhe Chelsea-n.

 

 

 

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika