Cuadrado do qëndrojë në Juventus

Pas shumë spekulimeve dhe negociatave, 33-vjeçari Juan Guillermo Cuadrado do të vazhdojë të luajë për Juventusin. Klubi konfirmoi prezencën e lojtarit edhe për një sezon, çka do të thotë se kolumbiani do të vazhdojë të mbajë fanellën e Vecchia Signora deri në vitin 2023.

Ndonëse disa klube kishin shfaqur interesim për Cuadrado dhe negociatat mes dy palëve nuk kishin ecur mirë, më në fund në një deklaratë ata konfirmuan se Cuadrado do të qëndrojë edhe një vit në skuadrën torineze.

Ai ka luajtur si anësor, mbrojtës i krahut dhe mesfushor.

33 vjeçari ka luajtur për Juventusin që nga viti 2017 dhe para tij, për Fiorentina-n dhe Chelsea-n.

 

 

 

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika