Dafina Zeqiri dhe Kreshnik Gjergji së shpejti do të martohen

Dyshja Dafina Zeqiri dhe Kreshnik Gjergji po shijojnë romancën e tyre të dashurisë, ndërsa shumë shpejt pritet që lidhja e tyre të kurorëzohet në martesë

Dafina Zeqiri është një nga divat e muzikës shqiptare që padyshim sjell shumë hite e ndër vite ka vazhduar të sjellë projekte shumë të veçanta. Duket se këtë sezon veror Dafina ka ‘hequr dorë’ nga këngët ritmike dhe po publikon vetëm projekte që i dedikohen dashurisë.

Më në fund, Dafina Zeqiri ka vendosur ta kurorëzojë dashurinë në martesë me të dashurin e saj, Kreshnikun.

Ka qenë vet Dafina, ajo që e ka ndarë këtë lajm kaq të bukur me ndjekësit e saj tek emisioni “Radar” me Edita Dolin në Radio Dukagjini.

Kur dhe ku do të organizohet, Dafina nuk shpalosi detaje por se kush do të jetë njëri nga artistat që do të përkujdeset për atmosferën festive.

“Afrim Muçiqi do të jetë njëri nga artistat që do të përformojë”, ka thënë Dafina Zeqiri.

Por jo vetëm, Dafina ka thënë se do të ketë edhe artista të tjerë gjatë kësaj nate magjike.

“Kam nisur të punoj me fustanin e nusërisë. Nuk po du me ndërru shumë. Dua të shijoj dasmën time, kam vendosur vetëm dy fustane me i ndërru. Dasma është diçka shumë personale, kam dashur dikush që ma do të mirën si njeri, jo vetëm dukje”, u shpreh ajo.

Bukuroshja tutje theksoi: “Do të ndodhë sivjet. Unë bebet i dua shumë, shumë shumë. Edhe shyqyr i do edhe ai shumë. Nuk janë gjëra që planifikohen dhe pse jo sa më shpejt ndodhta. Kam plane”.

 

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika