Dajaku: Ballkani humbi për shkak të mungesës së fatit

“Ballkani sot humbi për shkak të mungësës së fatit. Jo pse po du me ja humbë meritën Llapit, sepse ka luftu dhe vjen prej një momenti shumë të keq”, kështu deklaroi ish-futbollisti i njohur Taulant Dajaku.

Në emisionin “Dueli Sportiv” në RTV Dukagjini ai po ashtu shtoi se “Ballkani kishte disa mungesa të rëndësishme, por në formën si luan Ballkani duhet të rregullohet atë problemin e lehtësisë që pranon gola duhet me e rregullu. Ballkani e bën diferencën në futbollin e Kosovës, së bashku me Dritën”.

“Dueli Sportiv” do të vazhdojë çdo të dielë, me fillim nga ora 22:00.

Përveç lajmeve nga sporti vendor po ashtu do të ketë edhe shumë risi edhe nga sporti ndërkombëtar.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika