“Dardanët” udhëtojnë drejt Qipros

Kombëtarja e Kosovës udhëton drejt Qipros, ku “Dardanët” do të luajnë ndeshjen e parë në kuadër të sezonit të ri të Ligës së Kombeve

Të mërkurën e 1 qershorit, Kombëtarja e Kosovës udhëton drejt Qipros, ku “Dardanët” do të luajnë ndeshjen e parë në kuadër të sezonit të ri të Ligës së Kombeve.

Në ndeshjen me Qipron nuk do të jetë i pranishëm lojtari Mërgim Vojvoda, për shkak të lëndimit.

Në sezonin e ri të Ligës së Kombeve, Kosova është në grupin e dytë të Ligës C, bashkë me Irlandën e Veriut, Greqinë dhe Qipron.

Ekipi i Alain Giresse, më 5 qershor në “Fadil Vokrri” do të luajë kundër Greqisë. Po ashtu, si vendas skuadra “verdh e kaltër” do të luajë kundër Irlandës së Veriut. Ndërkaq më 12 qershor, do ta luajë ndeshjen kthyese si mysafire në Greqi.

 

Shija e redaktorit

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Osmani takohet me emirin e Katarit, flasin për trajtimin e...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim nga emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin Hamad Al Thani, me të cilin ka biseduar...

Të fundit nga rubrika