Debat i ashpër: Sokoli dhe Hoxha e mbrojnë banderolën “Zoti është shqiptar”

Trajneri i mirënjohur, Bylbyl Sokoli dhe analisti politik, Ylli Hoxha, po e mbrojnë slloganin ''Zoti është shqiptar''

Në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në RTV Dukagjini, Sokoli ka thënë se porosia e banderolës është se populli shqiptar është më i vjetri në botë.

”Nuk duhet me interpretu këtë sllogan në aspektin fetar. Jam i sigurt që porosia është kjo se populli shqiptar është më i vjetri në botë,” tha ai.

Teksa, edhe Hoxha u pajtua me mendimin e ‘Profës’.

”Absolutisht, nëse i marrim edhe plotë banera të tjerë dhe t’ia bëjmë një analizë do të dalin se janë shumë problematik. Pra, në tifozëri nuk ka shumë korrektësi të shprehjes,” tha ai.

Ndërkaq, kryeimami i Podujevës, Bekim Jashari, deklaroi se banderola është skandaloze.

Më poshtë mund të shikoni ‘LIVE’ emisionin ‘Dueli Sportiv’.

Shija e redaktorit

Kukësi i Shqipërisë – Qyteti i parë i nominuar për...

Në kulmin e luftës në Kosovë, kjo zonë me 16,000 persona priti më shumë se 400,000 refugjatë. Tani, Kukësi po përdor historinë e tij...

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Të fundit nga rubrika