Dehari për Trustin: Qytetarët kanë nevojë për këto të holla – s’e di se sa do t’ua zgjidhin krizën

Avni Dehari, deputet i LVV-së

Në vazhdën e diskutimeve për tërheqjen e mjeteve nga Trusti pensional, në Kuvendin e Kosovës, ka folur edhe deputeti i Vetëvendosjes, Avni Dehari.

Ai tha se qytetarët kanë shumë nevojë për të hollat e Trustit, por sipas tij nuk dihet nëse kjo do ta zgjidhte krizën.

Deputeti i LVV-së, nuk bëri të ditur se si do të votoj, pro apo kundër tërheqjes së mjeteve nga Trusti.

“Jeni në një kohë të madhe krize, keni shumë nevojë për këto të holla të trustit, kurrë nuk keni pasur më shumë nevojë se sa tash. Se sa ua zgjidhin krizën nuk e di, mirëpo një gjë mund të ju siguroj, kur t’i bëni 65 vjet nuk do të keni nevojë për këto të holla sepse ju mjaftojnë vitet e pleqërisë”, ka thënë ai.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Takimi miqësor i dy ikonave të xhudos

Dy ikona të xhudos, Majlinda Kelmendi dhe Teddy Riner, kanë pasur një takim të shkurtë miqësor gjatë Grand Slamit, në Paris. Xhudistja Kelmendi tashmë është...

Shkon mbi 500 numri i viktimave në Turqi dhe Siri

Pasojat e tërmetit që e goditi Turqinë dhe Sirinë të hënën janë të mëdha. Numri i viktimave ka shkuar në më shumë se 500...

Të fundit nga rubrika