Deklarata bomastike e Edon Zhegrovës, përplasen Statovci dhe Munishi

Trajnerët Ismet Munishi dhe Faruk Statovci po debatojnë me njëri-tjetrin në emisionin 'Dueli Sportiv' në RTV Dukagjini pas deklaratës së futbollistit të Kosovës, Edon Zhegrova

Pas humbjes kundër Rumanisë, anësori kosovar Edon Zhegrova tha se ”duhet të ndërrohen disa gjëra të brendshme, s’do të doja të flisja, sepse s’më takon mua të flas”.

Sipas Statovcit, Zhegrova nuk është dashur të vinte në këtë grumbullim të ‘Dardanëve’ nëse e ka ditur se ka probleme.

Teksa, Munishi nuk është pajtuar me kolegun e tij.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika