Del nga shtrati lumi Ibër, përfshihen nga uji disa shtëpi (VIDEO)

Lumi Ibër është raportuar se ka dalë nga shtrati, si pasojë e reshjeve të dendura që kanë përfshirë vendin. Dalja e lumit nga shtrati po shkakton vështirësi te qytetarët, pasi së fundi janë përfshirë edhe disa shtëpi nga uji

Ilustrim

Lumi Ibër ka dalë nga shtrati të enjten e 19 janarit, si pasojë e reshjeve të dendura, të cilat po shkaktojnë vërshime.

Ekipi i RTV Dukagjinit që po raporton nga Mitrovica, bën të ditur se në lagjen e “Boshnjakëve” disa shtëpi janë përfshirë nga uji.

Përveç përfshirjes së shtëpive dhe rrugëve nga uji, edhe fusha e futbollit “Erion Kajtazi” që përdoret si fushë ndihmëse për disa ekipe të futbollit në Mitrovicë është përfshirë nga uji.

Fusha e futbollit “Erion Kajtazi” e mbushur me ujë si pasojë e reshjeve

 

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

Në Kuvendin e Serbisë kërkohet mbyllja e kufijve për kosovarët që...

Slavisha Ristiq, anëtari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, ka kërkuar që të mos u lejohet hyrja në Serbi, kosovarëve që...

WhatsApp lëshon përditësimin e ri  për t’i lejuar njerëzit të...

WhatsApp ka lansuar një përditësim të madh të ri për t'i lejuar njerëzit të bisedojnë edhe në mes të mbylljeve të internetit. WhatsApp ka lansuar...

IKD: Shteti ka dështuar në rastin “Kobra”

Instituti i Kosovës për Drejtësi ka thënë se rasti “Kobra” paraqet një shembull të dështimit të sistemit të drejtësisë, i cili, sipas tyre, ka...

Të fundit nga rubrika