Deliver Us Mars do të publikohet në shkurt të 2023

"KeokeN Interactive" nëpërmjet një njoftimi, ka paralajmëruar se lansimi i lojës Deliver Us Mars do të shtyhet deri më 2 shkurt 2023, data e planikfikaur e lansimit ishte 27 shtatori i këtij viti

Ilustrim

Kompania “KeokeN Interactive” ka shtyrë lojën e tij të ardhshme aventureske Deliver Us Mars për vitin e ardhshëm, pasi ajo ishte e planifikuar të publikohej me 27 shtator të këtij viti, për PlayStation 5, Xbox Series X/S.

Sa i përket arsyes së vonesës, “KeokeN Interactive” ka lëshuar ​​​​një deklaratë së bashku me lajmin, duke cituar se lojës i duhet më shumë kohë për të qenë më e mira që mund të jetë.

“Deliver Us Mars është projekti më ambicioz i “KeokeN Interactive” deri më sot. Udhëtimi që lojtarët do të bëjnë si Kathy Johanson është i mbushur me momente thellësisht emocionale dhe i mbushur me rrezik. Është e rëndësishme të përdoret që kjo përvojë është më e mira që mund të jetë në fillim”, është shkruar në njoftim.

Në këtë njoftim thuhet se ata kanë marrë një vendimin të vështirë për të zhvendosur datën e publikimit më 2 shkurt 2023, për të realizuar idenë.

“Ndërsa ne e kuptojmë se ky lajm mund të jetë zhgënjyes, ne jemi të emocionuar që të gjithë ju të përballeni me sfidat e Marsit, të kaloni mjediset e tij armiqësore dhe të zbuloni misterin e ARK-ve. Durimi juaj do të na lejojë të ofrojmë përvojën më të mirë që mundemi. Në ndërkohë, ne do të ndajmë një vështrim të ri në Deliver Us Mars në Future Games Show në Gamescom me një trailer krejt të ri më 24 gusht 2022”, ka përfunduar njoftimi.

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Video ekskluzive nga incidenti në Pejë

Një zënkë verbale në mes të pronarëve të dy dyqaneve në qytetin e Pejës, ka dërguar deri te përdorimi i armës së zjarrit. Sipas burimeve...

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika