Dembele nënshkruan me PSG-në për 50 milionë euro

Tashmë zyrtarisht Ousmane Dembele ka bërë kalimin nga Barcelona në Paris Saint-Germain për një shumë prej 50 milionë eurosh. Dembele tashmë ndodhet në Paris dhe është gati për të kaluar provën mjekësore të premten, pas së cilës do të finalizohet transferimi

Në një vendim të marrë të dielën mbrëma, Ousmane Dembélé është transferuar në Paris Saint-Germain për një shumë prej 50 milionë eurosh nga Barcelona.

Sipas raportimit të gazetarit Fabrizio Romano, lojtari është tashmë në Paris dhe është gati për provën mjekësore, që do ta realizojë të premten.

Kontrata e tij me PSG-në do të nënshkruhet deri në fund të kësaj jave dhe do të zgjasë pesë vjet, deri në vitin 2028.

Kjo marrëveshje përfshin një klauzolë private që mundëson aktivizimin e 50 milionë eurove në mëngjesin e së hënës.

“Ousmane tani në Paris, gati për mjekësi të premten. Kontrata e lojtarit do të nënshkruhet deri në fund të javës. Dembélé ra dakord për një marrëveshje pesëvjeçare me PSG-në, deri në vitin 2028. Klauzola private e aktivizuar për 50 milionë euro mëngjesin e së hënës. Barça do të marrë pak më shumë se 50% të shumës”, ka shkruar Romano në Facebook.

Barcelona do të marrë pak më shumë se 50% të shumës së transaksionit. Një tjetër blerje e PSG-së është edhe Gonçalo Ramos nga Portugalia.

Në anën tjetër, Barcelona do të përfitojë një pjesë të transaksionit, duke marrë më shumë se 50% të shumës së transferimit të Dembeles.

Shija e redaktorit

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Osmani: Momenti i njohjes së Kosovës do të vijë bashkë...

Në Tiranë ka nisur mbërritja e liderëve nga Evropa juglindore në samitin për Ukrainën, që po organizohet me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Cristiano Cardoso, braziliani i Drenicës

Po stërvit shumë larg nga shtëpia, por në Skenderaj ndihet sikur në shtëpi. Cristiano Cardozo është portieri brazilian i Drenica Futsal, të cilin krahas punës...

Të fundit nga rubrika