Dëmtohet ura, ndalohet qarkullimi në rrugën Ujz-Rogovë të Gjakovës

Komuna e Gjakovës ka njoftuar se është ndaluar qarkullimi në rrugën që lidh fshatrat Ujz-Rugovë për shkak të dëmtimit të urës

Aksi rrugor që lidh fshatrat Ujz dhe Rogovë në Gjakovë

Të martën e 22 nëntorit Komuna e Gjakovës ka njoftuar se është ndaluar qarkullimi në aksin rrugor që lidh fshatrat Ujz dhe Rugovë.

Sipas njoftimit të Komunës së Gjakovës, ky aks rrugor është ndaluar për qarkullim për shkak të dëmtimit të urës, e cila përbën rrezik për kalimin e automjeteve.

Pasi që ky aks rrugor u ndalua, patrullat policore kanë vendosur shirita të ndalimit të qarkullimit në këtë urë.

“Sektori për Transport dhe Trafik ka pranuar njoftim nga stacioni policor për ndalim të qarkullimit në aksin rrugor që lidh fshatrat Ujz dhe Rogovë”, thuhet në njoftimin e Komunës së Gjakovës.

“Kjo për shkak të dëmtimit të urës e cila siç shihet në fotografi përbën rrezik për kalimin e automjeteve mbi të dhe si rrjedhojë e kësaj, patrullat policore kanë vendosur shirita të ndalimit të qarkullimit në këtë urë”, thuhet tutje në njoftim.

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Gruaja që u keqtrajtua tash është në gjendje të mirë

Zhaneta Nura, vajza e gruas e cila u maltretua fizikisht dhe psiqikisht nga një infermiere, tash është mirë dhe është qetësuar. Nura këtë e tha...

Vrasja në QKUK: Gruaja e vrarë ishte shtatzënë, u qëllua...

Gruaja shtatzënë e cila ka humbur jetën, është qëlluar me armë zjarri nga një person i cili dyshohet se është burri i saj. Kështu...

Të fundit nga rubrika