Dendias bisedon me Kurtin, flasin për zhvillimet në veri dhe dialogun Kosovë-Serbi

Ministri Dendias ka thënë se fokusi i bisedës së tij me Kurtin ishte mbi zhvillimet e fundit në veri të vendit dhe dialogun Kosovë-Serbi

(Në të majtë)Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurtin (Në të djathtë)

Çështja e veriut të Kosovës dhe ajo e procesit të dialogut Kosovë-Serbi, ishin pikat kyçe të diskutimit mes kryeministrit Kurti dhe ministrit të Jashtëm të Greqisë, Dendias.

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurtin.

Kjo është bërë e ditur nga vetë Dendias, përmes një postimi në Twitter.

“Sot bisedova përmes telefonit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Bisedimi u fokusa në zhvillmet e fundit në veri të Kosovës dhe në dialogun Prishtinë-Beograd”, ka deklaruar ai.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Hapet aplikimi për shtesat për fëmijët e lindur në vitin...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët se të enjten e 1 shtatorit është hapur aplikimi edhe për fëmijët e lindur nga...

Pajisje të rënda të KFOR-it shihen duke lëvizur në drejtim...

Në një video të siguruar nga RTV Dukagjini janë parë pajisje të rënda të KFOR-it duke  duke kaluar në rrugën Vushtrri-Mitrovicë për të vazhduar...

Të fundit nga rubrika