Dënohet me 300 euro gjobë trajneri i Prishtinës, Ismet Munishi

Komisioni Disiplinor i FFK-së ka njoftuar se ka gjobitur trajnerin e Prishtinës, Ismet Munishi me një gjobë prej 300 eurosh

Ismet Munishi

Trajneri i Prishtinës, Ismet Munishi është dënuar nga komisioni Disiplinor i Federatës së Futbollit të Kosovës pas akuzave në adresë të gjyqtarëve pas ndeshjes Prishtina – Ballkani.

Munishi është dënuar me 300 euro gjobë.

Munishi disa herë këtë edicion ka akuzuar gjyqtarët për ndikim në rezultatin e ndeshjeve.

Ai ka pretenduar se skuadra e Prishtinës po dëmtohet.

“Kryetrajneri i FC ”Prishtina”, Ismet Munishi , nr ID.009766M74. Në prononcimin për media pas përfundimit të ndeshjes akuzon gjyqtarët për epilogun përfundimtar të ndeshjes Prishtina-Ballkani si dhe të disa ndeshjeve të këtij stinori. Sipas xhirimeve televizive. Bazuar në nenin 40 paragrafi 1 pika C të Rregullores disiplinore; Dënohet me gjobë në shumë prej 300 euro. Afati i pagesës është 8 (tetë) ditë kur vendimi bëhet i plotfuqishëm. (Rregullorja disiplinore neni 11 paragrafi 1)”, ka njoftuar FFK.

Shija e redaktorit

Radio Dukagjini i’a qet “Pikën”

Radio Dukagjini po vjen me skemë të re programore. “Pikë”, është një ndër emisionet më të reja që do të filloj në kuadër të kësaj...

Më 30 mars në librarinë “Dukagjini” mbahet promovimi i librit...

Më 30 mars, e enjte, në orën 18:00, në librarinë “Dukagjini” do të mbahet promovimi i librit “Pse s'ma ka thënë njeri më parë”, i...

Kosova dhe Izraeli ndajnë pikët; “Dardanët” nisin mbarë kualifikimet për...

Kosova pati një paraqitje solide në ndeshjen e parë të Grupit I në kualifikimet për “Euro 2024”. Në një ndeshje me emocione, Kosova arriti të...

Të fundit nga rubrika