Depp fiton gjyqin për shpifje kundër Amber Heard

Gjykata e qarkut në Fairfax të Virginias ka bërë të ditur se aktori hollivudian ka fituar çështjen kundër ish-bashkëshortes së tij

Pas gjashtë javësh gjyqi, juria e Gjykatës së qarkut në Fairfax të Virginias ka shpallur aktorin, Johnny Depp si fitues të çështjes.

Pas 13 orësh diskutimi, të mërkurën, juria e përbërë nga pesë meshkuj dhe dy femra bëri të ditur vendimin në bazë të së cilit Depp është shpërblyer me 10 milionë dollarë si dëmshpërblim dhe pesë milionë dollarë të tjera si dëme ndëshkuese.

Ndërkohë, aktori i “Pirates of the Caribbean” mbështetej nga shumë fansa jashtë ambientit të Gjykatës së lartëcekur.

Depp kishte ngritur një padi kundër ish-bashkëshortes së tij për një shkrim të vitit 2018 që ajo shkroi në “The Washington Post”, në të cilin ajo e quajti veten “një figurë publike që përfaqësonte abuzimin në familje”.

Gjyqi i Depp-Heard drejt përfundimit, çka dihet deri tani?

 

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika