Deputetja e LDK-së bën të ditur se Spitali i Pediatrisë në Mitrovicë po funksionalizohet

Sipas deputetes së LDK-së, Rrezarta Krasniqi, funksionalizimi i Spitalit të Pediatrisë në Mitrovicë, i gëzon qytetarët dhe profesionistët shëndetësorë të kësaj ane

Rrezarta Krasniqi, deputete e LDK-së

Sot funksionalizohet Spitali i Pediatrisë në Mitrovicë.

Lajmin e ka bërë të ditur deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi, përmes një postimi në Facebook.

Sipas Krasniqit, funksionalizimi i Spitalit të Pediatrisë në Mitrovicë i gëzon qytetarët dhe profesionistët shëndetësorë të kësaj ane.

“Përpjekjet e mia si deputete për funksionalizimin e këtij spitali ishin të vazhdueshme. Nevojën e qytetarëve dhe zërin e profesionistëve shëndetësor e kisha paraqitur si problem në vazhdimësi, e pastaj edhe si amandament ku dhe kishte kaluar me sukses”, ka shkruar Krasniqi.

Tutje, Krasniqi ka thënë se pushteti duhet të punojë shumë seriozisht në këtë fushë, të përkujdeset për kushtet e punës dhe dinjitetin e profesionistëve shëndetësorë.

Shija e redaktorit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që...

Një projekt përrallor ka nisur të realizohet në Shëngjin. Ai po realizohet nga Dukagjini Resort, ku plani fillestar është për ndërtimin e disa objekteve e...

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Të fundit nga rubrika