Deputetja e VV-së me mbishkrim në bluzë “Kush ka humb si dinari, kush?”

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi ka marrë vëmendje me veshjen me të cilën është paraqitur sot në seancën e Kuvendit të Kosovës

Adriana Matoshi, aktorja dhe deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin e Republikës së Kosovës, është e pranishme në seancën që po zhvillohet sot.

Matoshi u paraqit edhe sot në kuvend me një veshje interesante, e cila vije pas hyrjes në fuqi të Rregullores së re të Bankës Qendrore të Kosovës, e cila ndalon përdorimin e dinarit si valutë për operimin në treg.

“Kush ka humb si dinari, kush?” është mesazhi që mbart bluza e saj e veshur.

Foto: Anduena Bajqinovci

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika