Dështon miratimi i Projektligjit për shëndetin riprodhues dhe fertilizimin e asistuar mjekësor

Kuvendi i Kosovës
Kuvendi i Kosovës

Ka dështuar miratimi i Projektligjit për shëndetin riprodhues dhe fertilizimin e asistuar mjekësor në seancën plenare të Kuvendit, të mërkurën.

Ndonëse pati Kuorum në sallën e Kuvendit të Republikës së Kosovës, në votim morën pjesë vetëm 59 deputetë.

Tre muaj më parë, Qeveria e Republikës së Kosovës kishte miratuar Projektligjin për Shëndetin Riprodhues dhe Fertilizimin e Asistuar Mjekësor, duke i hapur rrugën që ky projektligj të procedohet për aprovim në Kuvend.

Ky projektligj do të rregullonte procedurat e fertilizimit të asistuar mjekësor.

Shija e redaktorit

Panairi i 23-të i Librit: Triumfi i fjalëve të shkruara

Me moton 'Libri triumfon', më 6 qershor pritet të hapet edicioni i 23-të i Panairit të Librit, i cili organizohet nga Shoqata e Botuesve...

“Dance the Night” e Dua Lipës zgjidhet si kënga e...

Kënga “Dance the Night” e këngëtares me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa ka kryesuar sondazhin e ri muzikor të kësaj jave. Fansat e muzikës votuan...

Policia heton incidentet në veri të Kosovës

Protestat janë duke vazhduar në tri komunat e veriut të vendit - Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan. Policia e Kosovës ka njoftuar se situata...

Të fundit nga rubrika