Detaje dhe pamje nga vrasja në Lipjan, Drejtori i Emergjencës flet për gjendjen e të plagosurve

Bazuar në të dhënat e deritanishme, besohet se vrasja e një personi dhe plagosja e dy të tjerëve në Lipjan, kanë ardhur si rezultat i një mosmarrëveshjeje

Policia e Kosovës

Një person ka vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur mbrëmjen e së premtes, në Lipjan.

Drejtori i Emergjencës, Naser Syla ka thënë për portalin Dukagjini se i ndjeri nga Lipjani, është pranuar i vdekur në emergjencë, ndërsa dy të tjerët janë trajtuar në reparte të ndryshme.

“3 raste gjithsej, 2 nga Lipjani dhe një i Podujevës. Ai i Lipjanit është pranuar në emergjencë i vdekur, ndërsa tjetri është dërguar në kirurgjinë abdominale për trajtim. Kurse, ky nga Podujeva është liruar për në shtëpi nga ortopedi”, ka thënë Syla për Portalin Dukagjini.

Lajmin për Portali Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Besohet se ngjarja rezultoi e tillë pas një mosmarrëveshjeje.

“Rreth orës 23:40, policia ka marrë informatën për një vrasje të ndodhur në një lokal në rrugën ‘Lidhja e Prizrenit në Lipjan. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes  dhe ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme që konsistojnë në hetimin e rrethanave që karakterizojnë ngjarjen. Bazuar në të dhënat e deritanishme janë ngritur dyshimet se një mosmarrëveshje mes disa personave ka rezultuar me vrasje të një personi, si dhe plagosjen dhe dy personave të tjerë”, ka thënë ajo.

Ndër të tjera, ajo ka bërë të ditur se rasti është cilësuar si “vrasje e rëndë”.

Portali Dukagjini ka siguruar pamje nga vendi i ngjarjes.

Ndërkaq, hetuesit policorë në koordinim me prokurorinë janë duke ndërmarrë veprimet hetimore për arrestimin e personave të dyshuar, deri në zbardhjen e plotë të rastit, ka thënë Ahmeti.

Bazuar në raportin e Policisë së Kosovës, dy persona kanë shtënë me armë në drejtim të tre të tjerëve dhe më pas kanë ikur në drejtim të panjohur.

“Është raportuar se pas një konflikti verbal dhe fizik, dy të dyshuar meshkuj kosovarë kanë qëlluar me armë zjarri tri viktima meshkuj kosovarë dhe janë larguar në drejtim të panjohur”, thuhet në raport.

 

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika