Detaje të reja nga vetëvrasja e Sokol Halilit

Pamje nga shtëpia e familjes së Sokol Halili

Burime të RTV Dukagjinit, kanë mësuar se Sokol Halili, i dyshuar për vrasjen e gruas së tij, e ka vrarë veten në shtëpinë e familjes së tij, në fshatin Davidovc të Shtimes.

Në shtëpi, në momentin e vetëvrasjes, bashkë me të, kishin qenë edhe familjarët e tij.

Ndërkaq, njësia speciale është duke qëndruar ende në vendin e ngjarjes në fshatin Davidovc.

Vetëvrasjen e tij e ka konfirmuar para pak minutash ministri Xhelal Svecla, i cili tha se përkundër tentativës së policisë për ta bindur për vetëdorëzim, ai e vrau veten.

Halili ishte që nga e mërkura në arrati, pasi e kishte vrarë bashkëshorten e tij, e cila ishte shtatzënë. Krimin, ai e kishte kryer në oborrin e QKUK-së, pranë Gjinekologjisë.

Familjarët e gruas së vrarë kishin dhënë detaje se vrasësi në të kaluarën kishte ushtruar dhunë fizike ndaj gruas së tij.

Gruaja e cila u vra nga burri i saj, para se të vritej kishte urdhërmbrojtje nga Gjykata Themelore e Ferizajt.

Ajo u varros sot në fshatin Llugagji të Lipjanit.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

“Takimi sekret” Kosovë-Serbi në Zvicër, u mbajt një javë pas...

Përfaqësuesit kosovarë dhe ata serbë kanë zhvilluar “takime sekrete” në Zvicër, lidhur me situatën mes të dyja vendeve. Kështu ka raportuar ditë më parë mediumi...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Të fundit nga rubrika