Di Maria shumë pranë transferimit në Barcelonë

Angel Di Maria do ta përfundojë kohën e tij në PSG më 30 qershor, shërbimet e argjentinasit si lojtar tashmë jane drejtuar nga Barcelona.

Angel Di Maria

Ndonëse ishte thuajse i sigurt kalimi i Angel Di Maria-s në Juventus, tani kjo me shumë gjasë nuk do të ndodhë.

Argjentinasi, përsëri, ka dashur të nënshkrujë kontratë njëvjeçare me PSG, por deri më tani nuk ka pasur sukses në bisedimet me bordin e ‘Vecchia Signora’. Si pasojë e kësaj situate, në garë është futur edhe Barcelona dhe ka hyrë në diskutim me trajnerin.

Kalimi i Di Maria në Barcelonë me siguri do të dërgonte valë tronditëse në të gjithë Evropën, duke marrë parasysh se ai ka pasur një stazh të suksesshëm katërvjeçar me Real Madridin. Por me sulmuesin e PSG-së që u ofrohet Blaugranëve, synimet e tij janë të qarta, pasi ai dëshiron të zgjasë karrierën e tij në nivelin më të lartë.

Në këtë mënyrë, të gjitha mediat ishin të bindura që kalimi i Di Maria-s te Juventus-i është vetëm çështje kohe, megjithatë diskutimet me Barcelonën japin sinjale të tjera për destinacionin 34 vjeçarit. Sipas mediave italiane, drejtuesit e klubit Italian kanë mbetur të irrituar dhe i kanë kërkuar argjentinasit një përgjigjje brenda 24 orëve.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Më të lexuarat

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Të fundit nga rubrika