Di Marzio: Mbappe do të qëndrojë në PSG

Gazetari sportiv, Di Marzio, ka raportuar se Mbappe do ta rinovojë kontratën e tij me PSG-në. Sipas gazetarit italian, Mbappe do ta bëjë publik këtë lajm pas lojës që do të zhvillohet të shtunën ndaj Metz

Gazetari sportiv nga Italia, Gianluca Di Marzio, ka thënë se Sulmuesi francez Kylian Mbappe do të nënshkruajë përsëri me ekipin nga Franca, Paris Saint Germain (PSG).

“Nuk ka më dyshime, Mbappe do të qëndrojë në PSG, do ta rinovojë kontratën e tij”, ka shkruar ai në twitter.

Tutje, Di Marzio ka thënë se vendimi për rinovim është marrë të premten, dhe se sipas tij, ka mundësi që të shtunën ta bëjë të ditur edhe për publikun.

Vendimi i Mbappes-ë sipas Di Marzio-s, nuk ka të bëjë vetëm me arsye ekonomike, pasi rol të rëndësishëm kanë luajtur edhe familjarët e tij, të cilët ishin vendimtarë edhe për transferimin e tij në të kaluarën nga Monaco te PSG.

Futbollisti francez mund ta shpallë këtë sonte personalisht pas ndeshjes së Ligue 1 kundër Metz. Skuadra po organizon një festë për fitimin e kampionatit dhe për Mbappe-në.

Por, ende nuk ka asgjë zyrtare, Mbappe ende nuk ka nënshkruar asnjë kontratë me asnjë ekip, dhe në garë është edhe ekipi spanjoll Real Madridi.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika