Digjen dy vetura me targa serbe në veri

FOTO:KOSSEV

Dy vetura me targa serbe janë përfshirë nga zjarri sot në rrugën “Kral Petri” në veri të Mitrovicës.

Këtë e ka konfirmuar për Portalin Dukagjini, zv.drejtori i Policisë për rajonin e Mitrovicës së Veriut, Veton Elshani.

Ai ka thënë se vetura e tipit Scoda është përfshirë komplet nga zjarri, zjarr ky i cili e ka kapluar edhe veturën tjetër të tipit Mercedes.

FOTO: KoSSev

Rasti ka ndodhurr rreth orës 02:25 teksa policia dhe zjarrfikësit kanë dalë menjëherë në vendngjarje të cilët e kanë lokalizuar zjarrin.

Elshani ka thënë se nuk ka të dyshuar për momentin, teksa rasti është iniciuar si “Zjarrvënie”.

“Sot me date 01.06.2024 rreth orës 02;25 ne rr. Kral Petri Veri Mitrovicë veturën e tipit Skoda Octavia ngjyrë e kuqe me targa serbe ishte përfshirë komplet nga zjarri dhe ky zjarr e ka kapluar edhe veturën e tipit Mercedes C clas ngjyrë e zezë me targa serbe. Në vendngjarje kanë dalë zjarrfikësit që e kanë lokalizuar zjarrin. Eksperti i zjarrit dhe hetuesi kujdestar ku e ka njoftur prokurorin kujdestar i cili ka udhëzuar që rasti të inicohet ‘zjarrëvënie’, ka deklaruar Elshani.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika