Digjet një autobus në rrugën Prishtinë –Podujevë

Një autobus është djegur në rrugën Prishtinë - Podujevë rreth orës 16:30. Por, sipas zëdhënëses së Policisë së Kosovës në rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, nuk ka pasur të lënduar në këtë ngjarje

Foto nga vendi i ngjarjes

Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, për RTV Dukagjini ka thënë se sot, rreth orës 16:30, në rrugën Prishtinë –Podujevë është djegur një autobus.

“Sot rreth orës 16:30, është raportuar se në rrugën Prishtinë -Podujevë, një autobus është përfshirë nga zjarri, i cili është dëmtuar tërësisht”, ka thënë ajo për RTV Dukagjini.

Sipas saj, në këtë incident nuk ka pasur të lënduar dhe policia është duke i hetuar rrethanat që kanë dërguar në këtë incident.

“Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes, po ashtu edhe zjarrfikësit të cilët kanë lokalizuar zjarrin. Nuk raportohet për persona të lënduar”, ka shtuar ajo.

“Aktualisht policia ka nisur ndërmarrjen e veprimeve hetimore për sqarimin e plotë të rrethanave që karakterizojnë ngjarjen”, ka përfunduar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës.

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika