Digjet një dhomë e konviktit në Qendrën e studentëve në Prishtinë

Sot, një dhomë e konviktit numër II në Qendrën e Studentëve në Prishtinë është kapluar nga zjarri. Nga ky zjarr u shkaktuan vetëm dëme materiale

Një dhomë e konviktit numër II në Qendrën e Studentëve në Prishtinë është kapluar nga zjarri sot.

Nga zjarri nuk pati të lënduar, përderisa u shkaktuan vetëm dëme materiale.

Ekipi i zjarrfikësve dhe i Policisë së Kosovës dolën në vendin e ngjarjes.

Zjarrfikësit arritën që ta fikin zjarrin, përderisa me veprimet e tjera hetimore po vazhdon të merret Policia.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika