Digjet një shtëpi rreth 200-vjeçare në Gjilan, ishte në mbrojtje të përkohshme të Trashëgimisë Kulturore të Kosovës

Një shtëpi rreth 200 vjeçare në Gjilan është djegur, e njëjta ishte në mbrojtje të përkohshme të Trashëgimisë Kulturore të Republikës së Kosovës

Ilustrim

Është djegur një shtëpi rreth 200-vjeçare në Gjilan.

Vëllai kishte njoftuar policinë se shtëpia e vëllait të tij e vjetër ishte djegur, e cila njëherësh ishte në mbrojtje të përkohshme të Trashëgimisë Kulturore të Republikës së Kosovës.

Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për të lënduar.

Gjilan 09.09.2023. Ankuesi kosovar ka njoftuar policinë se shtëpia e vëllait të tij e vjetër rreth 200-vjeçare që ishte në mbrojtje të përkohshme të Trashëgimisë Kulturore të Republikës së Kosovës është djegur. Sipas ankuesit, dyshohet se shkaktar i zjarrit është faktori njeri. Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për të lënduar. Rasti në hetime”, thuhet në njoftimin e policisë.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika