Digjet një shtëpi rreth 200-vjeçare në Gjilan, ishte në mbrojtje të përkohshme të Trashëgimisë Kulturore të Kosovës

Një shtëpi rreth 200 vjeçare në Gjilan është djegur, e njëjta ishte në mbrojtje të përkohshme të Trashëgimisë Kulturore të Republikës së Kosovës

Ilustrim

Është djegur një shtëpi rreth 200-vjeçare në Gjilan.

Vëllai kishte njoftuar policinë se shtëpia e vëllait të tij e vjetër ishte djegur, e cila njëherësh ishte në mbrojtje të përkohshme të Trashëgimisë Kulturore të Republikës së Kosovës.

Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për të lënduar.

Gjilan 09.09.2023. Ankuesi kosovar ka njoftuar policinë se shtëpia e vëllait të tij e vjetër rreth 200-vjeçare që ishte në mbrojtje të përkohshme të Trashëgimisë Kulturore të Republikës së Kosovës është djegur. Sipas ankuesit, dyshohet se shkaktar i zjarrit është faktori njeri. Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për të lënduar. Rasti në hetime”, thuhet në njoftimin e policisë.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika