Disa shtëpi të vërshuara nga uji në Mitrovicë

Edhe të dielën, disa shtëpi në komunën e Mitrovicës vazhdojnë të jenë të vërshuara nga uji. Por, ka edhe të atilla që komuna i ka strehuar si pasojë e dëmëve që kanë pasur në shtëpitë e tyre

Shtëpitë e vërshuara nga uji në Mitrovicë (Foto: Sylejman Sylejmani)

Edhe të dielën e 22 janarit, disa shtëpi po vazhdojnë të jenë të mbushura me ujë, pas vërshimeve të ndodhura gjatë ditëve të fundit.

Gazetari i terenit i RTV Dukagjinit, Sylejman Sylejmani, ka vizituar disa nga këto shtëpi, duke sjellë pamje të shtëpive, të cilat shihet se janë ende të mbushura me ujë.

Pra, situata vazhdon të jetë e njëjtë.

Ndërkaq, në shumicën e lagjeve, ekipit të terenit i kanë treguar se janë vizituar nga komuna.

Gjithashtu, ka edhe familje të cilat komuna i ka strehuar në hotele. Thuhet se janë strehuar familjet që kanë pasur gjendjen më të rëndë në shtëpi.

Por, një gjë e tillë nuk po thuhet në lagjen “Iliria”, te stadiumi “Adem Jashari”, pasi aty disa familje janë ankuar se nuk janë vizituar nga komuna e Mitrovicës.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

Qytetari tregon si i mbeti kamioni në barikada, tregon se...

Një qytetar ka treguar se si i ka mbetur kamioni në barrikadat e vendosura në Veri të Mitrovicës. Ai thotë se i maskuari, duke...

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

“Takimi sekret” Kosovë-Serbi në Zvicër, u mbajt një javë pas...

Përfaqësuesit kosovarë dhe ata serbë kanë zhvilluar “takime sekrete” në Zvicër, lidhur me situatën mes të dyja vendeve. Kështu ka raportuar ditë më parë mediumi...

Të fundit nga rubrika