“Diskutimi për gjendjen në shëndetësi” Haxhiu: Kurti do të duhej të ishte prezent në këtë seancë

"Kurti sot do të duhej të jepte llogari për degradimin e sistemit shëndetësor, pabarazitë e pakënaqësitë e pacientëve e profesionistëve shëndetësorë", ka deklaruar deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të duhej të ishte i pranishëm në seancën e jashtëzakonshme ku po diskutohet për gjendjen në shëndetësi dhe çështjen e sigurimeve shëndetësore.

Kjo pasi, sipas tij, Kurti do të duhej të jepte llogari për “degradimin e sistemit shëndetësor” në Kosovë.

“Në këtë debat do të duhej të ishte prezent Albin Kurti…për të dhënë përgjegjësi për dështimin në shëndetësi, edhe si kryeministër, edhe si kryetar i Komitetit ekzekutiv për shëndetësi. Kurti sot do të duhej të jepte llogari për degradimin e sistemit shëndetësor, pabarazitë e pakënaqësitë e pacientëve e profesionistëve shëndetësorë” ka deklaruar Haxhiu.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika