Distria Krasniqi kualifikohet në finalen në Grand Slam

Xhudistja nga Peja, Distria Krasniqi është kualifikuar në finale të Grand Slam, në Gjeorgji

Distria Krasniqi

Distria Krasniqi, xhudistja nga Kosova ka arritur në finale të Grand Slam-it, e cila po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Distria Krasniqi ka filluar nga raundi i dytë, sepse nuk kishte ndeshje në raundin e parë. Në raundin e dytë, Distria Krasniqi ka fituar kundër Maria Taba, xhudistës nga Brazili dhe ka fituar në “pikë të arta’ me një ‘Waze-ari’’.

Ilustrim

Me këtë fitore, Krasniqi ka kaluar në çerekfinale duke fituar edhe luftën me xhudistën holandeze Naomi Van Krevel. Me këtë fitore Krasniqi siguroi gjysmëfinalen në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Në gjysmëfinale, Distria Krasniqi u ndesh me francezen Astride Gneto dhe fitoi garën. Fitorja e Distrias erdhi me ‘ippon’ pasi Astride Gneto u ndëshkua me tre kartonë të verdhë.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Më të lexuarat

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Të fundit nga rubrika